Sitenizi Nasıl Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz?

Sitenizi Nasıl Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz?

Recommendations on how to improve your site
Resimleri verimli bir şekilde kodlayın
Statik öğeleri verimli bir önbellek politikasıyla yayınlayın

WordPress'te Tarayıcı Önbelleği ile ilgili bilgi edinin.

Oluşturmayı engelleyen kaynakları ortadan kaldırın

Kritik öğeleri satır içi yapmanıza veya daha az önemli kaynakları ertelemenize yardımcı olabilecek çeşitli WordPress eklentileri vardır. Bu eklentilerin sağlayacağı optimizasyonların tema veya eklentilerinizin özelliklerini bozabileceğine dikkat edin. Bunu engellemek için muhtemelen kodda değişiklik yapmanız gerekecektir.

Kullanılmayan CSS'yi azaltın
İlk sunucu yanıt süresini azaltın

Temalar, eklentiler ve sunucu özellikleri öğelerinin tümü sunucunun yanıt süresini etkiler. Bir optimizayon eklentisini dikkatle seçerek ve/veya sunucunuzu yeni sürüme geçirerek, daha ileri düzeyde optimize edilmiş bir tema bulmayı düşünün.

Çok büyük ağ yüklerinden kaçının

Yayın listelerinizde alıntılar göstermeyi (ör. daha fazla etiket kullanarak), belirli bir sayfada gösterilen yayınların sayısını azaltmayı, uzun yayınlarınızı birden fazla sayfaya bölmeyi veya yorumların geç yüklenmesi için bir eklenti kullanmayı düşünün.

Kullanılmayan JavaScript'i azaltın

Sayfanızda kullanılmayan JavaScript'ler yükleyen WordPress eklentilerinin sayısını azaltmayı veya değiştirmeyi değerlendirin. Gereksiz JS ekleyen eklentileri belirlemek için Chrome Geliştirme Araçlarında kod kapsamını çalıştırmayı düşünün. Sorumlu temayı/eklentiyi komut dosyasının URL'sinden belirleyebilirsiniz. Listede çok sayıda komut dosyasına sahip olan ve kod kapsamında çok sayıda kırmızı işaret taşıyan eklentileri arayın. Bir eklenti sadece sayfada gerçekten kullanılan bir komut dosyasını kuyruğa almalıdır.

Doğru boyuta sahip resimler

Gerekli resim boyutlarının kullanılabilmesi için resimleri doğrudan medya kitaplığından yükleyin, ardından ideal resim boyutlarının kullanıldığından (esnek ayrılma noktası için olanlar dahil) emin olmak için resimleri medya kitaplığından ekleyin veya resim widget'ını kullanın. Boyutları kullanım için yeterli değilse `Full Size` resimler kullanmaktan kaçının. Daha fazla bilgi.

Resimleri yeni nesil biçimlerde yayınlayın

Yüklediğiniz resimleri ideal biçimlere otomatik olarak dönüştürecek bir eklenti veya hizmet kullanmayı değerlendirin.

DİĞER BLOG / DUYURU